Powiat postawił na ekologię i otrzymał grant

Starostwo Powiatowe w Gołdapi otrzymało dofinansowanie na realizację projektu „Jestem EKO – inwestuję w przyrodę” w ramach konkursu grantowego „Tu mieszkam, tu zmieniam”. Starostwo zdobyło grant o wartości 4 tysięcy złotych. Konkurs organizowany jest przez Fundację Banku Zachodniego WBK. Była to druga edycja konkursu.
16 września 2015 r. w Warszawie odbyła się uroczysta gala podsumowująca II edycję konkursu grantowego „Tu mieszkam, tu zmieniam”, w której uczestniczyli laureaci konkursu. Powiat gołdapski reprezentował starosta Andrzej Ciołek. Gale prowadzili Agnieszka Cegielska i Kuba Wesołowski, gościem wieczoru był zespół Sound’N’Grace.
Konkurs „Tu mieszkam, tu zmieniam” polegał na wyborze najciekawszych inicjatyw społecznych i przyznaniu najlepszym z nich wsparcia finansowego w postaci grantu na realizację podjętych działań.
Złożono 2224 wniosków z całej Polski, a nagrodzono najlepszych 300 projektów. Zaplanowane działanie odbędzie się w przyszłym roku w kwietniu podczas „Eko – pikniku”. W ramach projektu przewidziano przeprowadzenie zbiórki elektrośmieci „Jestem EKO–oddaję elektrośmieci” i zabawy edukacyjnej: „Ekologiczna zgaduj-zgadula”.

[Not a valid template]

Comments are closed.