Gościliśmy policjantów z Niemiec

Na zaproszenie Warmińsko-Mazurskiej Grupy Wojewódzkiej IPA Sekcja Polska gościli w naszym kraju przedstawiciele niemieckiej policji działający w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Policji IPA (International Police Association).
15 września 2015 r. goście spotkali się ze starostą gołdapskim Andrzejem Ciołkiem. Spotkanie zainicjował przewodniczący Regionu IPA Kętrzyn Marek Małagocki. Starosta opowiedział o atrakcjach turystycznych naszego powiatu, o małym ruchu granicznym oraz o realizacji trzeciej już edycji projektu „On, ty i ja na tej samej drodze”, którego głównym celem jest zwrócenie uwagi na szeroko pojęte bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Projekt jest dofinansowany ze środków rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „RAZEM BEZPIECZNIEJ”.
Spotkanie zakończyło się wspólną fotografią i wymiana upominków.
Jak przekazał Adam Ostrowski prezes Warmińsko-Mazurskiej Grupy Wojewódzkiej IPA Sekcja Polska, goście byli zachwyceni Warmią i Mazurami. W Gołdapi zwiedzili m.in. centrum miasta, tężnie i wieżę widokową. Odwiedzili też tutejsze przejście graniczne. Gościom towarzyszyli: Piotr RUTKOWSKI (tłumacz w kontaktach polskiej i niemieckiej policji podczas spotkań orgaznizowanych w ramach IPA), Adam Ostrowski (prezes W-M GW IPA Sekcja Polska), Dorian Burdyło (skarbnik W-M GW IPA Sekcja Polska i kwalifikowany przewodnik),Olimpia Szmit i Andrzej Żyżyk (przedstawiciele Regionu IPA Kętrzyn) oraz Robert Sidor (przewodniczący Regionu IPA Gołdap II Granica), który służył fachową wiedzą i przybliżył kolegom z Niemiec pracę Straży Granicznej oraz pokazał jak wygląda przejście graniczne z Rosją.
Goście zapowiedzieli, iż z przyjemnością odwiedzą Gołdap ponownie.

[Not a valid template]

Comments are closed.