III Ogólnoświatowa Akcja Sprzątania Jeziora Gołdap

20.09.2015 r. odbyła się III Ogólnoświatowa Akcja Sprzątania Jeziora Gołdap.
W akcji wzięło udział 134 uczestników, w tym 31 nurków (m.in. z Augustowa, Olecka, Łomży) oraz 60 uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 3 oraz Gimnazjum. Obecna była również wicestarosta gołdapski Grażyna Barbara Senda.
Głównym celem akcji było usunięcie z dna i brzegów jeziora zalegających zanieczyszczeń. Wśród znalezionych odpadów były opony, metalowe rury, a także zamulona stara kamera. Usunięto drewniany bal, który stanowił zagrożenie dla bezpieczeństwa pływających.
Każde dziecko uczestniczące w akcji otrzymało upominek. Oprócz tego losowano nagrody od sponsorów.
Na zakończenie odbyło się ognisko i grill. Częstowano kaszanką, kiełbaskami, karkówką i warzywami. Były także bułki, chleb, soki i woda mineralna.
Organizatorzy- „Zielona Gołdap” oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gołdapi oceniają akcję jako bardzo udaną, korzystną szczególnie jeśli chodzi o zwiększenie bezpieczeństwa ludzi korzystających z uroków naszego jeziora. Ponadto składają serdeczne podziękowania wszystkim sponsorom.