„Życie ma pierwszeństwo”

Wszyscy się gdzieś spieszymy, gdzieś biegniemy, na nic nie mamy wystarczająco dużo czasu. Szybko pracujemy, szybko myślimy, szybko działamy. Niestety, nie zawsze pośpiech jest dobrym doradcą. Każdego roku na polskich drogach dochodzi do wielu kolizji, wypadków. Niejednokrotnie potrzebna jest natychmiastowa pomoc. Tu również liczy się przede wszystkim czas…
To on często decyduje o ludzkim życiu, które jest takie kruche.

Mając na względzie poprawę bezpieczeństwa na drogach i ochronę uczestników ruchu drogowego ruszyła ogólnopolska kampania „Życie ma pierwszeństwo”, której organizatorem jest Ministerstwo Infrastruktury, uświadamiająca jak wielkie znaczenie ma miejsce, w którym zatrzymujemy samochód czekając na sygnalizacji świetlnej czy podczas ulicznego korka.

Prawidłowo wykonany korytarz życia zwiększa szansę na przeżycie uczestników wypadku drogowego.

Jako Przewodnicząca Komisji Bezpieczeństwa i Porządku zachęcam wszystkich  do poświęcenia chwili na zapoznanie się z zamieszczonym poniżej spotem Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego działającej przy Ministrze Infrastruktury.

Bądźmy odpowiedzialni- pozwólmy służbom sprawniej działać.

Szanowni Państwo, zapraszam do spotu Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego działającej przy Ministrze Infrastruktury:

http://www.zyciemapierwszenstwo.pl

 

Przewodnicząca Komisji
Bezpieczeństwa i Porządku

Marzanna Marianna Wardziejewska

Starosta Gołdapski

 

 

 

 

 

 

Comments are closed.