Uroczysta inauguracja roku akademickiego na Gołdapskim Uniwersytecie III Wieku

We wtorek, 15 października w Centrum Edukacyjno – Szkoleniowym odbyła się inauguracja roku akademickiego 2019/2020 Gołdapskiego Uniwersytetu III Wieku.

W odpowiedzi na zaproszenie prezes Zofii Burel, w uroczystościach udział wzięła starosta gołdapski Marzanna Wardziejewska i przewodnicząca Rady Powiatu Anna Falińska, życząc zgromadzonym spokojnego i satysfakcjonującego roku akademickiego.

Podczas inauguracji nie zabrakło akcentu związanego z tegoroczną literacką noblistką. Wykład na temat Olgi Tokarczuk wygłosiła Aleksandra Ratasiewicz. Ponadto sierż. szt. Anna Barszczewska przekazała słuchaczom bardzo ważne informacje na temat ochrony przed działaniami oszustów.

Spotkanie zakończono trzema piosenkami w wykonaniu uniwersyteckiego zespołu wokalnego. Jeden utwór poświecono zmarłej przedwcześnie Alli Stryjewskiej.

Uniwersytet funkcjonuje w Gołdapi od 2010 roku. Zrzesza osoby, które ukończyły pięćdziesiąty rok życia. Ukierunkowany jest na rozwój sprawności intelektualnej i fizycznej członków, a także na ich aktywizację społeczną oraz profilaktykę prozdrowotną. Wykłady dotyczą różnych dziedzin, w zależności od zainteresowań i potrzeb słuchaczy.