Odprawa policji

5 lutego 2016 r. gołdapscy policjanci podsumowali ubiegły rok. W spotkaniu uczestniczył nowo powołany komendant wojewódzki policji w Olsztynie insp. Tomasz Klimek oraz starosta gołdapski Andrzej Ciołek.
Spotkanie rozpoczęło się pożegnaniem mł. insp. Ryszarda Stemplewskiego, dotychczasowego zastępcy komendanta, który przeszedł na emeryturę. Pełniącym obowiązki zastępcy został nadkomisarz Jerzy Kuprewicz.
Doceniając służbę byłego zastępcy na rzecz poprawy bezpieczeństwa w naszym powiecie starosta gołdapski odznaczył Ryszarda Stemplewskiego medalem „Za Zasługi dla Powiatu Gołdapskiego”.
Nadkomisarz Jerzy Kuprewicz wraz z insp. Andrzejem Żylińskim omówili pracę gołdapskiej policji w 2015 roku. Ponownie gołdapska komenda uplasowała się na pierwszym miejscu w naszym województwie pod względem wyników i wykrywalności przestępstw – 87 proc. Zarówno komendanci jak i goście podziękowali policjantom za ich pracę.
Odprawa odbyła się w nowej siedzibie Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi, która niedługo zostanie oddana do użytku. Komendant powiatowy policji w Gołdapi insp. Andrzej Żyliński poruszył temat braków kadrowych i wyposażenia (sprzęt łącznościowy i informatyczny, wyposażenie wielu pomieszczeń, w tym pomieszczenia oficera dyżurnego). Zarówno komendant wojewódzki, jak i starosta oraz przedstawicielka gminy Gołdap skarbnik Joanna Łabanowska zadeklarowali, iż nie pozostaną obojętni na powyższe potrzeby.

[Not a valid template]

 

Comments are closed.