O cyberprzemocy i cyberprzestępczości na konferencji „Rodzina – tu wszystko się zaczyna”

Dużym zainteresowaniem cieszyła się konferencja pod hasłem „Rodzina – tu wszystko się zaczyna”, która odbyła się w dniu dzisiejszym w Domu Kultury w Gołdapi. Tematem przewodnim był problem cyberprzemocy i cyberprzestępczości. W sali widowiskowej DK licznie zebrała się młodzież ze szkół powiatu gołdapskiego wraz z opiekunami.

Anonimowość w Internecie, zawieranie znajomości w sieci, umiejętność rozpoznawania zagrożeń, umiejętność właściwego korzystania z Internetu i telefonów komórkowych, portale społecznościowe czy wizerunek w sieci to tylko niektóre aspekty poruszone podczas spotkania. W roli prelegenta wystąpił pan Robert Ćwikowski reprezentujący Fundację Terapii i Rozwoju SATIS, który w bardzo ciekawy sposób opowiedział o zagrożeniach czyhających w sieci. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali prelekcji. Z pewnością wielu młodych ludzi wyciągnie z tego spotkania wnioski, tym bardziej, że problem cyberprzemocy i cyberprzestępczości zapewne dotyka wielu z nich.

Konferencję zorganizowano w ramach projektu Razem pod parasolem prawa, realizowanego w ramach rządowego Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017. Projekt realizowany jest przez Starostwo Powiatowe w Gołdapi przy współpracy z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Gołdapi.