Zmiany w gołdapskim garnizonie

29 listopada, na placu apelowym Jednostki Wojskowej w Gołdapi odbył się uroczysty apel z okazji przekazania obowiązków dowódcy 15 Gołdapskiego Pułku Przeciwlotniczego. Obowiązki przechodzącego na emeryturę płk. dypl. Witolda Kałamarza przejął ppłk Radosław Kudraj. Na uroczystość przybyło wielu gości, wśród nich był starosta gołdapski Andrzej Ciołek.

W trakcie apelu odchodzący dowódca pułku płk Witold Kałamarz przekazał na ręce obejmującego dowodzenie pułkiem ppłk. Radosława Kudraja sztandar pułku. Następnie odbyła się ceremonia podpisania  protokołu zdawczo – odbiorczego w obecności dowódcy 16 Dywizji Zmechanizowanej gen. dyw. Marka Sokołowskiego, który przyjął meldunek od obu oficerów. Uroczystości na placu zakończyły się wspólnym zdjęciem, po czym gości zaproszono do Sali Tradycji pułku, w której mogli złożyć podziękowania i życzenia odchodzącemu oficerowi.

Uroczyste pożegnanie dowódcy 15 Gołdapskiego Pułku Przeciwlotniczego przez władze powiatu gołdapskiego odbyły się w minionym tygodniu, podczas sesji rady Powiatu. Więcej informacji pod linkiem: http://powiatgoldap.pl/uroczysta-sesja-rady-powiatu/

[Not a valid template]

Comments are closed.