Zapraszamy na „Zażynki w Lisach” – 2021

1 sierpnia 2021 r., niedziela, godz. 15:00 – plac przy Szkole w Lisach, Gmina Banie Mazurskie, powiat gołdapski

Zażynki to rozpoczęcie żniw – wiązało się z tym wydarzeniem wiele tradycji, obyczajów, zabaw – wydarzenie „Zażynki w Lisach” przypomina jak nasi przodkowie rozpoczynali żniwa w Polsce i na Ukrainie.

1 sierpnia 2021 r. zapraszamy do Lis, gdzie oprócz żniwnej inscenizacji przygotowanej przez mieszkańców wsi Lisy, będzie można popróbować jedzenia regionalnego, rzemiosła, dawnych zabaw dla dzieci i dorosłych, dawnych prac polowych i domowych. Podczas „Zażynek w Lisach” usłyszycie polskie i ukraińskie pieśni ludowe, a całość zakończy zabawa wieczorna.

Program spotkania wzbogacą liczne konkursy m.in.: konkurs na „rzeźby ze słomy”, konkursy na najśmieszniejszego stracha na wróble, budowanie słomianej wieży i inne.

Odwiedzający nasze wydarzenie będą mogli skosztować tradycyjnych polskich i ukraińskich potraw oraz wziąć udział w licznych konkursach.

Zapraszamy także rękodzielników i producentów tradycyjnych potraw do wystawiania się podczas Zażynek.

Regulamin konkursu, karta zgłoszenia oraz zgłoszenia stoisk na stronie https://funduszgoldap.pl/index.php/65-nowiny/318-zapraszamy-na-zazynki-w-lisach-2021 Termin zgłoszeń upływa 29 lipca 2021 r., zgłoszenia prosimy przesyłać na adres mailowy gofund@wp.pl.  Organizator zastrzega sobie prawo wyboru zgłaszanych stoisk.

Organizator: Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych “Nadzieja” w Lisach.

Wydarzenie wspierają: Gminny Ośrodek Kultury i Promocji w Baniach Mazurskich,  mieszkańcy wsi Lisy oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Lisach.

Dofinansowano ze środków Gminy Banie Mazurskie i Powiatu Gołdapskiego.

Mężczyzna podczas inscenizacji zażynkowej