Zapraszamy na X Jarmark Bożonarodzeniowy – 2018

 

Nadchodzą Święta Bożego Narodzenia – pragniemy przeżyć je jak najpiękniej w gronie najbliższych, kultywując staropolskie obyczaje, smakując tradycyjne potrawy, śpiewając kolędy. Wyjątkowe i najważniejsze w roku dni są coraz bliżej, a to oznacza, że wielkimi krokami zbliża się kolejny Jarmark Bożonarodzeniowy. Przedświąteczne spotkanie o niepowtarzalnej atmosferze odbędzie się w niedzielę, 16 grudnia 2018 r. w godzinach 11.00-15.00 na Placu Zwycięstwa w Gołdapi.

Celem spotkania jest przypomnienie i prezentacja regionalnego oraz lokalnego dziedzictwa kulturowego związanego z tradycjami bożonarodzeniowymi.

Podczas uroczystości będzie można spotkać artystów, rękodzielników, rzemieślników i wytwórców produktów lokalnych. Pragniemy, aby miejski plac zamienił się w magiczny świat. Wypełniony mnóstwem zapachów świątecznych, światełek, choinek, aniołów…

Podczas X Jarmarku Bożonarodzeniowego na uczestników będą czekały fantastyczne atrakcje, m.in. Święty Mikołaj, gry i zabawy. Poszukujący oryginalnych prezentów gwiazdkowych znajdą je na ponad 20 stoiskach, bogatych w artykuły świąteczne, rękodzieło, ozdoby, świece z miodu i rzeźby.

Najbardziej wyszukane podniebienia smakoszy znajdą tego dnia coś dla siebie wśród świątecznych wypieków, wędlin, sera i pieczywa regionalnego.

Wśród wielu atrakcji czekają również konkursy na „Najpiękniejsze stoisko podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego” oraz na „Najciekawsze przebranie podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego”. Na zgłoszenia mailowe czekamy do 12 grudnia 2018 r.

Zapraszamy do udziału.

Organizatorami Jarmarku są: Starostwo Powiatowe w Gołdapi i Stowarzyszenie Gołdapski Fundusz Lokalny.
Współorganizatorzy: Dom Kultury w Gołdapi i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gołdapi.
Wsparcie medialne: goldap.info, goldap.org.pl, Radio Gołdap, Radio 5.

Poniżej znajdziecie Państwo niezbędne dokumenty i pliki do pobrania:

Deklaracja_udzialu_w_Jarmarku_2018

Regulamin stoiska_opłata_2018

Zgloszenie_do_konkursu__Najciekawsze_przebranie_2018

Regulamin_konkursu_Na_najciekawsze_przebranie_podczas_Jarmarku_Bozonarodzeniowego_2018

Zgloszenie_do_konkursu__Najpiekniejsze_stoisko_2018

Regulamin konkursu Na najpiękniejsze stoisko sołectwa podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego_2018

Comments are closed.