Złoto wywalczyli siatkarze z gołdapskiego liceum ogólnokształcącego

We wtorek, 20 listopada na Hali OSiR w Gołdapi odbył się Turniej Wojewódzki Licealiady „Moje Boisko Orlik – 2012” Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w Piłce Siatkowej Chłopców. W finałowym turnieju wystąpiły trzy drużyny: Zespół Szkół Budowlanych z Braniewa, I Liceum Ogólnokształcące z Giżycka i Liceum Ogólnokształcące z Gołdapi.

Patronat nad imprezą objął starosta gołdapski Andrzej Ciołek. Widowisko w gołdapskiej hali dostarczyło sporo emocji i siatkówki na dobrym poziomie. Turniej przebiegał pod dyktando gospodarzy z Liceum Ogólnokształcącego. Podopieczni Bogusława Jejera (Dawid Rusak, Adam Rakowski, Kacper Kalita, Grzegorz Zyskowski, Artur Szczep, Jakub Guźniczak, Michał Kamiński, Kacper Lange, Piotr Raczyła) zdecydowanie pokonali: 2:0 (25:19, 25:12) – Zespół Szkół Budowlanych z Braniewa oraz 2:0 (25:15, 25:13) – I Liceum Ogólnokształcące z Giżycka.

Drugie miejsce zajęli zawodnicy ZSB Braniewo po zwycięstwie 2:0 (25:11, 25:12) z Giżyckiem. Wszystkie drużyny otrzymały puchary, medale i dyplomy, które wręczali Grzegorz Klimaszewski – dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Gołdapi oraz Mariusz Kowalczuk – dyrektor OSiR. Statuetki dla najlepszych zawodników otrzymali: Szymon Merski (I LO Giżycko), Bartosz Gosiewski (ZSB Braniewo), Adam Rakowski (LO Gołdap). Statuetka MVP powędrowała do Dawida Rusaka z LO Gołdap.

Zwieńczeniem zawodów był gorący obiad w pobliskiej restauracji. Organizatorem mistrzostw był Warmińsko-Mazurski Szkolny Związek Sportowy, Liceum Ogólnokształcące w Gołdapi, Starostwo Powiatowe w Gołdapi, OSiR w Gołdapi i Gołdapski Szkolny Związek Sportowy, który jest współfinansowany przez Gminę Gołdap.

Red. Goldap.org.pl

Obraz może zawierać: 5 osób, uśmiechnięci ludzie