Z bibliotekarskiego podwórka

Z przyjemnością chcę opowiedzieć o pomysłach Marioli Kisielewskiej – bibliotekarki z Liceum Ogólnokształcącego w Gołdapi. Jej praca w bibliotece szkolnej została zauważona i otrzymała zaproszenie na Forum Nauczycieli Bibliotekarzy do Warmińsko-Mazurskiej Biblioteki Pedagogicznej im. Prof. Tadeusza Kotarbińskiego w Olsztynie, aby podzieliła się swoimi doświadczeniami..

Mariola przygotowała prezentację „Kreowanie przestrzeni bibliotecznej na przykładzie biblioteki szkolnej Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Gołdapi”, w której pokazała nietuzinkowe zastosowania zwyczajnych rzeczy oraz omówiła jak je wykonać. Co ważne – wszystko można zrobić własnymi siłami, angażując również uczniów. Wystąpienie wywołało żywą reakcję koleżanek. Niektóre pomysły funkcjonują i panie chętnie mówiły o swoich doświadczeniach, a o pewne dopytywały, bo chciałyby przenieść na swój grunt. Zaprezentowane pomysły to: zegar z książek, ściana i parapet wytapetowane gazetami, kalendarz z pracami uczniów, sleeveface, choinka z gazet, schodami do literatury.

To nie koniec pomysłów Marioli, podzieliła się planami, które zechce zrealizować w przyszłości (pufy, wymyślne półki…).

Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna, ma swój mały udział w całym wydarzeniu, ponieważ gdyby w czerwcu w tej bibliotece nie odbyło się spotkanie bibliotekarzy szkolnych powiatu gołdapskiego, to tylko społeczność szkolna cieszyłaby się niepowtarzalnym wystrojem swojej biblioteki, a tak o bibliotece w LO usłyszeli w województwie.

Jadwiga Święcka, Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna w Gołdapi

Comments are closed.