„Wakacyjny peleton gwiazd” w Gołdapi

Loga projektu (grafika)

W ostatnich dniach wiele miast Polski Wschodniej odwiedziły znane i lubiane gwiazdy telewizji. Celem wizyty była promocja trasy Green Velo, wytyczonej lub wybudowanej w ramach projektu „Trasy rowerowe w Polsce Wschodniej”. Każdy przejazd przez ciekawe miejsce został uwieczniony przez ekipę telewizyjną towarzyszącą gwiazdom.

6 lipca 2015 r. plan zdjęciowy przeniósł się do Gołdapi na odcinek trasy położonej w bezpośrednim sąsiedztwie pijalni wód i tężni.

Wśród gości znaleźli się: Edyta Herbuś, Maja Bohosiewicz, Joanna Jabłczyńska, Kabaret Skeczów Męczących, Przemysław Cypryański, Rafał Patyra i inni.

W Powiecie Gołdapskim gości powitał Starosta – Andrzej Ciołek oraz grupa ok. 50 rowerzystów – miejscowych miłośników dwóch kółek.

Program „Wakacyjny peleton gwiazd” to cykl 5 odcinków,  który zostanie emitowany w TVP 1 w każdy sierpniowy weekend. Ma on promować aktywny i zdrowy tryb życia Polaków. Formuła programu zawiera show i trochę turystyki. Goście programu na rowerach zwiedzą najpiękniejsze zakątki pięciu województw Polski wschodniej (warmińsko – mazurskie, świętokrzyskie, podkarpackie, lubelskie, podlaskie).