„Szkoła XXI wieku – nowe technologie w edukacji”

W dniach 11.09. – 24.09.2022 r. uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Gołdapi uczestniczyli w projekcie pt. Ponadnarodowa Mobilność Uczniów –„Szkoła XXI wieku-nowe technologie w edukacji” realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Uczestnicy projektu wraz z opiekunami udali się do Grecji, do miasteczka Platamonas, gdzie mieli okazję zdobyć nowe umiejętności, wiadomości i doświadczenia. Licealiści zapoznali się również z kulturą Grecji, udoskonalili język angielski a nawet poznali urokliwe i zabytkowe miejsca takie jak  Palaios Panteleimonas, czyli stara wioska pasterska położona w sercu Riwiery Olimpijskiej, malownicze miasteczko Litochoro, Wąwóz Enipeas i znajdujące się tam Wodospady Zeusa i Wanny Afrodyty, Klasztor Trójcy Świętej, czyli średniowieczny monastyr w greckich Meteorach.

Licealiści odwiedzili również szkołę partnerską projektu – IV Liceum w Katerini, zapoznając tamtejszą młodzież z naszym powiatem oraz znajdującymi się w nim atrakcjami.