Sensoplastyka więcej niż gimnastyka

We wtorek, 8 października odbyło się podsumowanie bloku warsztatów pn. „Sensoplastyka więcej niż gimnastyka” w ramach „Przystanku Centrum”. W imieniu starosty Marzanny Wardziejewskiej zachęcała dzieci do zabawy i przekazała gadżety projektowe dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodziny Małgorzata Gryszkowska.
Sensoplastyka to zajęcia plastyczne, rozwojowe, z wykorzystaniem wszelkiego rodzaju kolorów, faktur, konsystencji a nawet smaków, które mają na celu oddziaływać jednocześnie na zmysły węchu, wzroku, dotyku, smaku i słuchu. Dzieci uczestniczące w warsztatach miały możliwość uwolnienia naturalnej ekspresji twórczej, a także nauczenia się samodzielności, czerpania satysfakcji z samodzielnego działania, wychodzenia ze schematów, elastycznego podejście do zmian w stale zmieniającym się świecie, wzmacniania wiary we własne możliwości. Na zakończenie zajęć z sensoplastyki dzieci bawiły się w sali zabaw i otrzymały gadżety promujące projekt.

Warsztaty zorganizowano w ramach projektu „Bezpieczeństwo fundamentem przyszłości”, które dofinansowano ze środków rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2018 – 2020.

Comments are closed.