Przekazanie zestawu „Autochodzik”

1 października 2015 r. podczas uroczystej promocji książki pt. „Opowiem i narysuję ci bajkę”, starosta gołdapski Andrzej Ciołek przekazał na ręce komendanta powiatowego policji w Gołdapi inspektora Andrzeja Żylińskiego „Autochodzik”.
„Autochodzik” został zakupiony w ramach projektu „On, ty i ja na tej samej drodze – III edycja” realizowanego przez Starostwo Powiatowe w Gołdapi i tutejszą komendę powiatową policji. Projekt został dofinansowany z rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej”. Wartość „Autochodzika” wynosi 3 470 zł.
„Autochodzik” jest to zestaw pomocy dydaktycznych, które pomogą przygotować dzieci do bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym. W skład zestawu wchodzą cztery auta: osobowe, policyjne, straż i taxi. Jest też komplet znaków drogowych i sygnalizator zmiany świateł – lekkie i łatwe w montażu.
Starosta wyraził nadzieję, iż zabawa z „Autochodzikiem” nauczy dzieci właściwego zachowania na drodze i w samochodzie. Podczas zabawy z „Autochodzikiem” można odgrywać scenki, jakie odbywają się na drodze. Nauka przez zabawę na pewno pozwoli zrozumieć i zapamiętać zasady zachowania się na drodze.
W uroczystej promocji książki pt. „Opowiem i narysuję ci bajkę” wzięli udział dzieci ze szkół podstawowych naszego powiatu oraz goście z Komendy Głównej Policji oraz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.
Wszyscy otrzymali po egzemplarzu promowanej książki, dodatkowo starosta wraz z komendantem policji wręczyli gościom z Warszawy i Olsztyna plakaty promujące noszenie odblasków. Zdjęcia do plakatów zostały wykonane w Gołdapi podczas 72 Rajdu Polski w lipcu tego roku. Odblaski promują m.in.: Krzysztof Hołowczyc, Robert Kubica oraz dwukrotny rajdowy mistrz świata Sebastian Ogier. Plakaty zostały wykonane w ramach projektu „On, ty i ja na tej samej drodze – III edycja”.

Comments are closed.