Powiat Gołdapski przystąpił do Warmińsko-Mazurskiej Karty Seniora

Warmińsko-Mazurska Karta Seniora to projekt Samorządu Województwa, którego nadrzędnym celem jest wsparcie aktywizacji seniorów – głównie mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego, w różnych obszarach życia, poprzez stworzenie i upowszechnienie katalogu usług i produktów oferowanych im przez różne podmioty na atrakcyjnych zasadach.

Do  korzystania  z  Warmińsko-Mazurskiej  Karty  Seniora  są  uprawnione  osoby,  które ukończyły 60-ty rok życia. Kartę  otrzymuje  się  bezpłatnie  i  bezterminowo.  Jest  ona  ważna  w  czasie  funkcjonowania projektu.

Dzięki podpisaniu przez Powiat Gołdapski porozumienia z Województwem Warmińsko-Mazurskim seniorzy z naszego powiatu będą mogli otrzymać taką Kartę, uprawniającą do wielu zniżek. Wnioski o wydanie Warmińsko-Mazurskiej Karty Seniora są udostępniane i przyjmowane w Starostowe Powiatowym w Gołdapi w Biurze Obsługi Mieszkańca (parter). Wypełnione wnioski są przekazywane do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, który następnie przesyła Karty Seniora wnioskodawcom na adres wskazany we wniosku.

WNIOSEK o wydanie Warmińsko-Mazurskiej Karty Seniora:

Wśród partnerów Programu, którzy oferują szereg zniżek, znajdują się m.in.:

Centrum Polsko-Francuskie Cotes d’Armor Warmia i Mazury w Olsztynie

Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie

Bartoszycki Ośrodek Sportu i Rekreacji

Gmina Miejska Górowo Iławeckie

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. E. Sukertowej-Biedrawiny w Olsztynie

Warmińsko-Mazurska Filharmonia im. F. Nowowiejskiego w Olsztynie

Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie

Mazurski Park Krajobrazowy

Zespół Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Gór Dylewskich

Welski Park Krajobrazowy

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Olsztynie

Wojewódzki Szpital Rehabilitacyjny dla Dzieci w Ameryce

Samodzielny Publiczny Zespół Gruźlicy i Chorób Płuc w Olsztynie

Pałac i Folwark Galiny

Hotel Krasicki**** History &SPA, Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowe „ZAMEK” Sp. z o.o. w Lidzbarku Warmińskim

Body Perfect Fitness Wellness & SPA

Gym City w Bartoszycach

Zakład Przetwórstwa Mięsnego „Gołogóra”

ACS SŁUCHMED Sp. z o.o. Lublin

Pełna lista partnerów dostępna jest w Biurze Obsługi Mieszańców Starostwa Powiatowego w Gołdapi oraz na stronie internetowej:

Instytucje i podmioty gospodarcze z powiatu gołdapskiego zainteresowane przystąpieniem do realizacji projektu Warmińsko-Mazurska Karta Seniora znajdą pod powyższym linkiem pełną informację na ten temat wraz z formularzem przystąpienia.