Ponad 41 tysięcy złotych dla powiatu gołdapskiego

W dniu dzisiejszym, w Warmińsko- Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim  w Olsztynie starosta gołdapski Andrzej Ciołek podpisał z wojewodą Arturem Chojeckim porozumienie w sprawie udzielenia wsparcia finansowego na realizację projektu „DOM, czyli DZIELNICOWY ODDANY MIESZKAŃCOM” w ramach rządowego „ Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017”. Głównymi założeniami programu są budowa zintegrowanej wspólnoty społecznej i jej bezpieczeństwa, a także wspieranie i rozwój działań tej wspólnoty na rzecz bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Całkowity koszt realizacji projektu to 56.295 zł. Dzięki zawartemu porozumieniu uzyskaliśmy na projekt  41.335 złotych, środki własne przekładające się na pracę własną to 14.960 zł.

W ramach projektu do wojewody wpłynęło 20 wniosków, po czym specjalnie powołana komisja wybrała 10 i przesłała je do MSWiA. W wyniku konkursu przeprowadzonego przez MSWiA zostało zaakceptowanych aż 6 projektów z naszego województwa, co daje  2 miejsce w Polsce w ilości pozyskanych środków na realizację projektów w 2016r. Warto podkreślić, że projekt, którego autorkami były funkcjonariuszki Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi zajął w krajowych eliminacjach pierwsze miejsce.

[Not a valid template]

Comments are closed.