Policjantki i policjanci obchodzili swoje święto

Święto Policji to dla gołdapskich policjantek i policjantów dzień szczególny – wiąże się z awansami na wyższe stopnie, z podziękowaniami, które płyną od społeczeństwa oraz od instytucji, służb i formacji, z którymi miejscowa Policja współpracuje na co dzień. Tegoroczne Święto Policji przypada w 100. rocznicę powstania Polskiej Policji Państwowej, więc jest to tym bardziej szczególna data w kalendarzu każdego funkcjonariusza.
Wczoraj (18 lipca 2019 roku) na Placu Zwycięstwa w Gołdapi swoje święto uczcili Komendant Powiatowy Policji w Gołdapi mł. insp. Dariusz Stachelek wraz ze swoim zastępcą oraz policjanci i pracownicy cywilni z Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi. W uroczystości wzięło udział kilkudziesięciu policjantów, kierownictwo komendy, przedstawiciele władz samorządowych, służb i instytucji z którymi miejscowa komenda współpracuje na co dzień oraz zaproszeni goście. Uroczystość rozpoczęła się o godz 12.00 od meldunku i wciągnięcia flagi na maszt.

Podczas uroczystości Komendant Wojewódzkiej Policji w Olsztynie insp. Tomasz Klimek oraz Komendant Powiatowy Policji w Gołdapi mł. insp. Dariusz Stachelek wręczyli policjantom akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji w uznaniu szczególnych zasług w zakresie ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz utrzymaniu porządku publicznego jednemu policjantowi nadał brązową odznakę „Zasłużony policjant”. Ponadto Komendant Powiatowy Policji w Gołdapi również w uznaniu szczególnych zasług wyróżnił nagrodą Komendanta Głównego Policji 6 funkcjonariuszy tutejszej komendy.

Ogółem w tym roku mianowanie na wyższy stopień służbowy otrzymało 14 policjantów. Ponadto podczas uroczystości wyróżniono rodziców jednego z policjantów.

Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie insp. Tomasz Klimek pogratulował wszystkim wyróżnionym i awansowanym policjantom, podziękował również za osiągane wyniki i zaangażowanie. Do życzeń dołączyli się przedstawiciele zaproszonych gości min. Starosta Gołdapski Pani Marzanna Wardziejewska i zastępca burmistrza Gołdapi Pan Jacek Morzy, którzy na ręce komendanta gołdapskich funkcjonariuszy przekazali gratulacje i podziękowania dla wszystkich policjantów za służbę i pomoc niesioną społeczności lokalnej oraz mieszkańcom powiatu gołdapskiego.

Red. KPP w Gołdapi

Comments are closed.