„Pokaż nam język”. Gołdapscy licealiści w finale krajowym.

Od kwietnia Liceum Ogólnokształcące w Gołdapi brało czynny udział w XVII edycji ogólnopolskiego konkursu lingwistycznego „Pokaż nam język”, któremu w tym roku towarzyszyło hasło „Społeczeństwo wielokulturowe jako wyzwanie XXI wieku”.

Konkurs ten, tradycyjnie sprawdza wiedzę uczniów o języku angielskim i krajach anglojęzycznych oraz języku niemieckim i krajach niemieckojęzycznych.

W pierwszym etapie wzięło udział 19 uczniów z naszej szkoły. Rywalizowali oni 11 kwietnia między sobą oraz pozostałymi 15 tysiącami uczniami szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski w teście jednokrotnego wyboru z zakresu znajomości zagadnień gramatycznych języka angielskiego. W wyniku eliminacji, do drugiego etapu zakwalifikowało się 4 uczniów naszej szkoły. 25 kwietnia mieli oni za zadanie napisać trzy krótkie wypowiedzi (do 9 000 znaków) na tematy związane z hasłem konkursu.

Aż trzem ze startujących uczniów – Kacprowi Świtkiewiczowi, Filipowi Piechowi i Jakubowi Karolakowi – udało się w ten sposób zawalczyć o udział w finale krajowym, który odbył się 1 i 2 czerwca 2017 roku w Gdańsku. Brało w nim udział 50 najlepszych (25 z języka angielskiego oraz 25 z języka niemieckiego), uwzględniając sumę punktów z 1-szego i 2-giego etapu. Po zakwaterowaniu w 4- gwiazdkowym hotelu Focus Premium i zjedzeniu tam lunch’u, w siedzibie Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku, organizatorzy konkursu oraz władze uczelni przywitali uczestników, po czym wszyscy przeszli do zmagań.

 Pierwszy etap finału miał formę testu składającego się ze 100 pytań jednokrotnego wyboru oraz pytania otwartego, w którym w maksymalnie 100 słowach, trzeba było się wypowiedzieć na temat związany z hasłem konkursu.

Jeden z naszych reprezentantów, Filip, dostał się do ścisłego finału (debata moderowana) w którym udział wzięło 5 najlepszych uczniów z każdego języka. Filipowi udało się  zająć bardzo dobre 4. miejsce.

Każdy z uczestników otrzymał kartę podarunkową o wartości 200 zł do sieci sklepów Empik, a Filip, za swoje osiągnięcie, dodatkowo otrzymał kolejną kartę opiewającą na 250 zł oraz słownik. Opiekę merytoryczną nad uczestnikami sprawowała p. Maja Kowalewska (Przewodnicząca Szkolnej Komisji Konkursu).

 KŚ, Liceum Ogólnokształcące w Gołdapi

Comments are closed.