Obchody Święta Policji w Gołdapi

Mszą świętą w kościele pod wezwaniem Matki Bożej Różańcowej w Grabowie policjanci gołdapskiej komendy oraz zaproszeni goście rozpoczęli tegoroczne obchody Święta Policji. Uroczystość była okazją do uhonorowania kilkudziesięciu osób. Był to dzień awansów, odznaczeń i wyróżnień za dobrą pracę dla funkcjonariuszy oraz podziękowań dla tych, którzy swoją działalnością pozytywnie przysłużyli się funkcjonowaniu gołdapskiej Policji.

Dzisiaj policjanci z Gołdapi obchodzili swoje święto. Uroczystość rozpoczęła msza święta w kościele pod wezwaniem Matki Bożej Różańcowej w Grabowie odprawiona przez kapelana tutejszej  komendy ks. Kazimierza Lewandowicza.

Dalsza część uroczystości odbyła się w sali konferencyjnej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi. Oprócz policjantów i pracowników Policji w sali zasiedli również, przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, a wśród nich m.in.  Jerzy Małecki – poseł na Sejm RP, Andrzej Ciołek – starosta gołdapski, Tomasz Luto – burmistrz Gołdapi oraz wójt gminy Dubeninki Ryszard Zieliński.

Komendę Wojewódzką Policji reprezentował insp. Andrzej Zielonka I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie. Obecni na sali byli również przedstawiciele wielu innych służb i instytucji.

Z okazji tegorocznych obchodów Święta Policji 19  funkcjonariuszy otrzymało awanse na wyższe stopnie służbowe. Policjant i pracownica cywilna zostali wyróżnieni medalami “Za Długoletnią Służbę” oraz odznaką “Zasłużony Policjant”.

(Red. KPP Gołdap)