Nowy oddział w gołdapskim szpitalu

Szanowni Mieszkańcy,

uprzejmie informuję, iż po wielu staraniach podjętych przez Zarząd Spółki GoldMedica oraz Zarząd Powiatu w Gołdapi, w pierwszej połowie maja 2021 roku uruchomiony zostanie w gołdapskim szpitalu Oddział Rehabilitacji Pulmonologicznej.

Rehabilitacja pulmonologiczna w warunkach stacjonarnych przeznaczona jest dla pacjentów wymagających kontynuacji leczenia powikłanych lub przedłużających się chorób płuc i układu oddechowego.

Ponadto informujemy, iż w drugim tygodniu maja br. w strukturze szpitala GoldMedica rozpocznie działalność Poradnia Chorób Płuc natomiast w czerwcu przewidywane jest utworzenie w gołdapskim szpitalu Oddziału dziennego Rehabilitacji Ogólnoustrojowej. Wkrótce więcej informacji.

Poniżej podajemy Państwu informacje na temat warunków przyjęcia oraz pobytu na oddziale Rehabilitacji Pulmonologicznej:

1. Warunki przyjęcia do oddziału Rehabilitacji Pulmonologicznej:

Skierowanie do oddziału musi być wystawione przez lekarza:

– oddziału pulmonologicznego, gruźlicy i chorób płuc, chirurgii i klatki piersiowej, laryngologii, chorób wewnętrznych oraz alergologii;

– lekarze poradni gruźlicy i chorób płuc, lekarze ze specjalizacja rehabilitacji, alergologii oraz chirurgii klatki piersiowej.

1. Informacje dotyczące warunków pobytu w oddziale:

W dniu zgłoszenia się do oddziału pacjent powinien posiadać:

– dowód osobisty

– aktualne dokumenty potwierdzające ubezpieczenie

– wypisy ze szpitala (karty informacyjne), aktualne wyniki badań

– wygodny strój sportowy np. dres, obuwie sportowe, ręczniki, przybory toaletowe, pidżamę.

Osoby przyjmujące na stałe leki ordynowane przez lekarza POZ lub lekarzy specjalistów zabierają ze sobą leki z informacją o sposobie ich dawkowania.

Informacje na temat pierwszych terminów przyjęć do oddziału zostaną przekazane w kolejnych komunikatach.

Z życzeniami dużo zdrowia oraz wyrazami szacunku,

Marzanna Wardziejewska