Nigdy nie jest za wcześnie, by zacząć uczyć się bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię

„Moja bezpieczna droga do szkoły w praktyce” to jedno z działań edukacyjno-promocyjnych prowadzonych w ramach projektu pn. „Ochrona pieszych dzięki aktywnym znakom na drodze powiatowej nr 4812N – ul. Kościuszki w Gołdapi” realizowanego z programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018 i 2020”.

Głównym celem działania jest edukacja najmłodszych i uświadomienie im, że największym zagrożeniem dla niechronionych uczestników ruchu drogowego jest nieprzestrzeganie przepisów w zakresie bezpiecznego poruszania się po drodze.

W ramach prowadzonych działań projektowych, w dniach 18-19 listopada dzieci z Oddziałów Przedszkolnych przy SP 3 w Gołdapi spotkały się z przedstawicielem Straży Miejskiej w Gołdapi, który przybliżył dzieciom podstawowe zasady poruszania się po drodze, zwłaszcza przy przechodzeniu przez jezdnię. Wytłumaczył przedszkolakom, że dzięki znajomości  podstawowych zasad ruchu drogowego można uniknąć wielu groźnych sytuacji.

Dzieci wykazały się bogatą wiedzą na temat zasad dotyczących przechodzenia przez jezdnię. Bardzo aktywnie uczestniczyły w spotkaniu i płynnie odpowiadały na zadawane pytania.

Po przeprowadzonym instruktarzu w terenie dzieci otrzymały materiały odblaskowe, które będą dobrze służyły im np. podczas drogi do i ze szkoły.

 

Comments are closed.