Konkurs wiedzy „Ile wiesz o Immanuelu Kancie?”

Sejmik Województwa Warmińsko-Mazurskiego przyjął uchwałę ustanawiającą rok 2024 Rokiem Immanuela Kanta na Warmii i Mazurach.

W ramach Obchodów 300. Rocznicy Urodzin Filozofa Starostwo Powiatowe w Gołdapi zorganizowało konkurs wiedzy pt. „Ile wiesz o Immanuelu Kancie?”, którego celem jest promowanie wiedzy o Filozofie oraz jego twórczości.

Do konkursu przystąpiło 52 uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Gołdapi.

Laureatami konkursu zostały:

I miejsce – Amelia Górska

II miejsce – Martyna Drażbo

III miejsce – Klaudia Minkiewicz

Dodatkowo komisja konkursowa podjęła decyzję o wyróżnieniu 3 osób, które wykazały się dużą znajomością życia i twórczości filozofa. Wśród wyróżnionych znalazły się:

Karolina Sznurkowska

Julia Milewska

Maja Stypułkowska

Pozostali uczestnicy otrzymali z rąk starosty Marzanny Wardziejewskiej oraz dyrektora Liceum Ogólnokształcącego w Gołdapi Grzegorza Klimaszewskiego dyplomy i upominki.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!