I Spartakiada „7” Powiatów – Węgorzewo 2017

W dniach 11-14 czerwca odbyła się I Spartakiada „7” Powiatów. Impreza została zorganizowana w związku z jubileuszem 15 – lecia funkcjonowania Powiatów 2002. Jako pierwszy wyzwanie podjął powiat węgorzewski i to właśnie tam odbyło się spotkanie. Uczestnikami Spartakiady byli uczniowie szkół średnich oraz przedstawiciele 5 samorządów: z powiatu gołdapskiego, łobeskiego, sztumskiego, brzezińskiego i węgorzewskiego.

W poniedziałek, 12 czerwca odbyło się oficjalne otwarcie Spartakiady. Następnie na Hali Miejskiej OSiR Węgorzewo rozegrano turniej siatkówki  z udziałem dziesięciu drużyn w kategorii dziewcząt i chłopców. Nasz powiat reprezentowali chłopcy z Zespołu Szkół Zawodowych w Gołdapi.

Nie zabrakło też innych atrakcji. Konkurencje sportowe w plenerze, przejazdy terenowe, tor quadowy, paintball, spływ kajakowy, przejazdy terenowe i wiele innych. Pogoda na szczęście dopisała i nie przeszkodziła w integracji.

Ostatniego dnia, w Hotelu Ognisty Ptak Ogonki odbyła się uroczysta kolacja, podczas której podsumowano Spartakiadę oraz jubileusz XV – lecia utworzenia „7” Powiatów 2002 r. Podjęto również rozmowy w kierunku przyszłorocznej Spartakiady… 🙂

Comments are closed.