Drugie miejsce gołdapskich szczypiornistek

W dniach 29-31 marca zawodniczki szczypiorniaka z UKS Jaćwingowie Gołdap brały udział w XXIV Podlaskim Festiwalu Piłki Ręcznej Dziewcząt w Siemiatyczach w roczniku 2006 i odniosły tam wielki sukces, zajmując II miejsce.

Był to drugi poważny turniej naszych zawodniczek. Pięć z nich pojechało po raz pierwszy. Zawody były rozgrywane w dwóch grupach, do finału awansowały tylko zwyciężczynie grup. Na swojej drodze do medalu szczypiornistki pokonały zdecydowanie bardziej doświadczone rywalki z Siemiatycz i Siedlec oraz młode zawodniczki z Warszawy i Białegostoku II. W niedzielnym finale po zaciętej walce musiały uznać wyższość zawodniczek z drużyny Białystok I. Po meczu w szatni był wielki płacz, a później łzy radości i niedowierzanie. Należy nadmienić, że jest to pierwszy od wielu, wielu lat sukces gołdapskiej, klubowej  piłki ręcznej dziewcząt. Zawodniczki przygotowywały się sumiennie, trenując cztery razy w tygodniu. Przed nimi kolejny turniej 17-19 maja w Olecku. Czeka je tam ciężka przeprawa, gdyż  szczypiornistki z Olecka to jedne z najlepszych w województwie.

Dziewczyny wystąpiły w składzie:

–  Bramkarki –  Emilka Zalewska i Sylwia Zając (debiut i od razu wybrana najlepszą bramkarką turnieju),

–  Obrotowe – Martyna Tylenda i Julia Nowak,

– Skrzydłowe – Maja Bronakowska, Andżelika Lipńska, Natalia Rogowska. Oliwia Łaskowska (wszystkie debiutowały)

– Rozgrywające – Klaudia Iwanicka, Ania Waraksa, Klaudia Jaźwińska, Wiktoria Grażulis, Dominika Żukowska (kapitan i najskuteczniejsza zawodniczka drużyny)

– Trenerzy – Mateusz Sztuk (AWF Biała Podlaska) i Andrzej Sztuk.

UKS Jaćwingowie Gołdap

Comments are closed.