Zapraszamy na „Eko – piknik – dziedzictwo natury i rzemiosła”

28 kwietnia 2019 r. na Placu Zwycięstwa w parku miejskim odbędzie się spotkanie „Eko-piknik – dziedzictwo natury i rzemiosła”.  Działanie jest realizowane z okazji Światowego Dnia Ziemi, który w tym roku obchodzony jest 22 kwietnia. Wydarzenie organizuje Starostwo Powiatowe w Gołdapi i Stowarzyszenie Gołdapski Fundusz Lokalny.

W związku z powyższym zapraszamy organizacje pozarządowe, instytucje kultury, szkoły, nadleśnictwa i inne podmioty zajmujące się szeroko pojmowaną ekologią i produktami lokalnymi do aktywnego uczestnictwa w dziesiątym „Eko-pikniku”. Celem Spotkania jest promocja działań zgodnych z naturą, ekologicznym sposobem życia oraz ochrona dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego naszego regionu.

Podczas wydarzenia proponujemy wachlarz działań kulturalnych i edukacyjnych gwarantujących naukę i zabawę dla uczestników. Przygotowujemy prezentacje organizacji i instytucji zajmujących się gospodarką zasobami naturalnymi i ekologią, pokazami dawnych zawodów, stoiska ze sztuką, rękodziełem i zdrową żywnością. Prezentacjom tym towarzyszyć będzie żywa etno muzyka. 

Podczas imprezy przewidziano przeprowadzenie zbiórki elektrośmieci. Każda osoba, która przyniesie elektrośmieć, dostanie sadzonkę rośliny lub inny gadżet ekologiczny.

Wspierają nas: Dom Kultury w Gołdapi i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gołdapi.

Wsparcia medialnego udzielają: goldap.org.pl, goldap.info, Radio 5, wgoldapi.

Zapraszamy do współudziału w „Eko-pikniku 2019” oraz przesyłania informacji dotyczących sposobu włączenia się w to wydarzenie. Poniżej formularz zgłoszenia.

Na zgłoszenia mailowe czekamy do 23 kwietnia 2019 r.

Zachęcamy do udziału!

Comments are closed.