Dożynki w gminie Banie Mazurskie

Starosta Marzanna Wardziejewska uczestniczyła w sobotę w gminnych dożynkach, które odbyły się w Baniach Mazurskich 🌾
Tegoroczne dożynki rozpoczęły się o godzinie 13:00 mszą dziękczynna w kościele św. Antoniego Padewskiego. Po mszy nastąpił korowód dożynkowy, który przeszedł na stadion gminny, gdzie rozpoczął się dożynkowy festyn.
Organizator wydarzenia – Gminny Ośrodek Kultury i Promocji w Baniach Mazurskich przewidział w programie liczne występy artystyczne, zabawy dla dzieci, a także konkursy – na najpiękniejsze stoisko, wieniec dożynkowy 💐 oraz tradycyjny chleb 🥖.
Dożynki to najważniejsze święto dla wszystkich tych, którzy związani są z uprawą ziemi oraz jej plonami. To niezwykle ważne wydarzenie wieńczące ogromny trud włożony przez rolników podczas ostatnich żniw 🌾🍎🍅🍞