84. rocznica wybuchu II wojny światowej

1 września, w 84. rocznice wybuchu II wojny światowej pod Pomnikiem Niepodległości w Gołdapi złożono kwiaty i zapalono znicze w hołdzie żołnierzom i ludności cywilnej, która poniosła śmierć w trakcie II Wojny Światowej.
W uroczystości udział wzięli przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, służb mundurowych oraz placówek kulturalno-oświatowych. Powiat gołdapski reprezentowali starosta Marzanna Wardziejewska, wicestarosta Andrzej Ciołek, członkowie zarządu Grażyna Senda i Stanisław Wójtowicz, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Gołdapi Wojciech Hołdyński, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Goldapi Grzegorz Klimaszewski, dyrektor ZPEW w Goldapi Andrzej Pianka oraz dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Goldapi Piotr Bartoszuk.