Wśród tak wyedukowanych dzieci – my dorośli możemy czuć się bezpiecznie

We wtorek, 12 grudnia zakończył się blok działań pt. „Przystanek Centrum”. Zadanie było realizowane przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gołdapi, w ramach projektu „Razem pod parasolem prawa” dofinansowanego ze środków rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017.

Działania polegały na angażowaniu dzieci w zajęcia plastyczne, kulinarne oraz aktywne uczestnictwo w spotkaniach ze strażakami   straży pożarnej, policjantem, ratownikiem medycznym i starostą gołdapskim.  Warsztaty były doskonałą alternatywą dla dzieci, które zbyt dużo czasu spędzają przy komputerze. Cel  – kształtowanie pozytywnych postaw wśród dzieci, zmotywowanie do osiągania swoich celów i przede wszystkim zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo w różnych aspektach: w szkole, w domu, na drodze, w samochodzie, podczas zabaw, w sklepach, z rodzicami lub bez opieki rodziców.  Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w  spotkaniach, do wszystkich zaproszonych gości miały mnóstwo spraw i pytań.  Po wytężonej pracy małych umysłów, na dzieci czekały kanapki i owoce.  Na ostatnim spotkaniu – starosta Andrzej Ciołek rozdał dzieciom parasolki zakupione w ramach w/w projektu. Wśród tak wyedukowanych dzieci – my dorośli możemy czuć się bezpiecznie.

Dziękujemy Komendantom: Państwowej Straży Pożarnej i Komendy Powiatowej Policji, Prezesowi GoldMedica oraz przedstawicielom tych jednostek za zaangażowanie, życzliwość i  wsparcie w realizacji  „Przystanku Centrum”.