Umowa o dofinansowanie termomodernizacji budynków szpitala oraz oświatowych podpisana

28 grudnia w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie starosta gołdapski Andrzej Ciołek, wicestarosta Grażyna Senda oraz skarbnik powiatu Bożena Radzewicz podpisali umowy w sprawie dofinansowania długo wyczekiwanej termomodernizacji budynków użyteczności publicznej z zakresu opieki zdrowotnej i oświaty na terenie naszego powiatu. Całkowity koszt przedsięwzięcia wynosi 9 652 712,59 zł, z czego kwota pozyskanego dofinansowania to 7 591 491,92 zł. Kompleksowej termomodernizacji poddane zostaną trzy budynki w kompleksie szpitalnym oraz dwa budynki Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych. W zakres prac wejdzie m.in. ocieplenie ścian zewnętrznych i stropów, wymiana stolarki okienno-drzwiowej, a także modernizacja i wymiana instalacji grzewczej oraz elektrycznej.