Zbliża się Wszystkich Świętych – zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych

Zbliża się 1 listopada, dzień Wszystkich Świętych. To czas, w którym odwiedzamy groby swoich bliskich na cmentarzach. Aby nic lub nikt nie zakłócił nam nastroju spokoju i zadumy pamiętajmy o własnym bezpieczeństwie, szczególnie w panującej sytuacji w kraju. Również gołdapscy policjanci w tym szczególnym okresie będą czuwali nad bezpieczeństwem użytkowników dróg i osób odwiedzających cmentarze.

Już za kilka dni obchodzić będziemy Święto Zmarłych. Udamy się na cmentarze, aby uczcić pamięć naszych bliskich. W związku z tym Komenda Powiatowa Policji w Gołdapi informuje, że jak co roku  na terenie powiatu wystąpią utrudnienia w ruchu w okolicach cmentarzy, dróg dojazdowych i głównych ciągów komunikacyjnych.

W trakcie tegorocznych działań „Znicz 2020” funkcjonariusze będą m.in.: czuwać nad utrzymaniem płynności ruchu  i udzielać informacji kierowcom o czasowych zmianach w organizacji ruchu, eliminować z ruchu nietrzeźwych kierujących oraz pojazdy, których stan techniczny zagraża bezpieczeństwu.

Z uwagi na panującą w kraju sytuacje z koronawirusem tegoroczne Święto Zmarłych niewątpliwie będzie miało inny charakter niż dotychczas. Nie wiemy jakie będą obowiązywały obostrzenia we wspomnianym okresie niemniej jednak policjanci jak co roku będą dbać o porządek i bezpieczeństwo niezależnie od okoliczności. Dodatkowo funkcjonariusze będą zwracać uwagę na przestrzeganie obowiązku zakrywania ust i nosa. Jednocześnie z uwagi na panującą sytuację epidemiczną zachęcamy do odwiedzania grobów w inne dni, tak, aby 1-go listopada nie powstawały zbyt duże skupiska ludzi.

Spodziewane uniedogodnienia nastąpią od 30 października do 2 listopada br.:

·        na drodze krajowej nr 65 na odcinku Gołdap przejście graniczne z Federacją Rosyjską w okolicy cmentarza komunalnego przy ul. Gumbińskiej;

·        na drodze wojewódzkiej W-651 w miejscowości Dubeninki – cmentarz przy ul. Dębowej;

·        na drodze wojewódzkiej W-650 trasa Gołdap – Grabowo, cmentarz w Grabowie.

Przypominamy kierującym, że w obrębie cmentarza przy ul. Gumbińskiej w Gołdapi parking  samochodowy usytuowany jest na ul. Zadumy. Nie będzie możliwe parkowanie pojazdów na drodze dojazdowej do parkingu.

W miejscowości Grabowo miejsca parkingowe znajdować się będą w okolicy cmentarza oraz na parkingu przy kościele.  Pojazdy będzie można również parkować na placu parkingowym w pobliżu miejscowej szkoły.

W miejscowości Dubeninki miejsca parkingowe znajdować się będą przy cmentarzu, Urzędzie Gminy jak również na parkingu przy kościele. Pojazdy będzie można również parkować na bocznej drodze znajdującej się za cmentarzem komunalnym.

Aby zmniejszyć ruch na drodze 30 i 31 października oraz 01 i 02 listopada br gołdapska placówka PKS udostępni autobus komunikacji miejskiej, który będzie kursował z centrum miasta na cmentarz przy ul. Gumbińskiej w Gołdapi. Rozkład jazdy będzie dostępny w lokalnych mediach.

Przypominamy że na drodze krajowej nr 65 w kierunku przejścia granicznego z Federacją Rosyjską w okolicy cmentarza komunalnego przy ul. Gumbińskiej jak również na drodze wojewódzkiej W-651 w miejscowości Dubeninki przy cmentarzu na ul. Dębowej będzie obustronny zakaz zatrzymywania się i postoju. Należy więc bezwzględnie stosować się do poleceń policjantów kierujących ruchem oraz znaków drogowych, gdyż każde przewinienie będzie przez funkcjonariuszy egzekwowane.

KPP Gołdap