VII Jarmark Bożonarodzeniowy

Przy wiosennej pogodzie, kilka dni przed Bożym Narodzeniem, odbył się w Gołdapi Jarmark Bożonarodzeniowy zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Gołdapi i Stowarzyszenie Gołdapski Fundusz Lokalny przy wsparciu zaprzyjaźnionych instytucji: Domu Kultury w Gołdapi, Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gołdapi oraz Nadleśnictwa Gołdap i Nadleśnictwa Czerwony Dwór.
Już siódmy rok z rzędu mieszkańcy i goście spotkali się na Placu Zwycięstwa, by wspólnie radować się z nadchodzących świąt.
Oficjalnego otwarcia imprezy dokonał starosta gołdapski Andrzej Ciołek oraz prezes Gołdapskiego Funduszu Lokalnego Zbigniew Mieruński wraz z burmistrzem Gołdapi Tomaszem Luto.
Na przygotowanych stoiskach znajdował się bogaty wybór oryginalnych prezentów gwiazdkowych, świątecznych ozdób, było też rękodzieło, świece z miodu oraz rzeźby. Nie brakowało również pysznych świątecznych wypieków, wędlin, serów i pieczywa regionalnego.
Nadleśnictwa Gołdap i Czerwony Dwór przygotowały piękne choinki – można było wybrać którąś dla siebie. Na Jarmarku spotkaliśmy też aniołów na szczudłach i Mikołajów z prezentami dla najmłodszych.
Podczas spotkania ze sceny rozbrzmiewały kolędy w pięknym wykonaniu artystów: Norberta Dawidowskiego, Marka Jurewicza, Rominczan oraz uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Gołdapi: chóru Liberi Canto prowadzonego przez Justynę Machalską wraz z zespołem muzycznym Remigiusza Chmiela oraz zespołu instrumentów dętych prowadzonego przez Piotra Marciniaka. Kolędy wprowadziły wszystkich w cudowną atmosferę świąt.
Organizatorzy przeprowadzili też trzy konkursy: na „Najpiękniejsze stoisko podczas Jarmarku Bożonarodzeniowym” , „Najsmaczniejszą zupę bożonarodzeniową”, „Najciekawsze przebranie”. Laureaci otrzymali nagrody. Jurorzy za najlepsza uznali zupę rybną Stowarzyszenia “Głos Puszczy Rominckiej”. Drugie miejsce zajęły – Amelia Glińska i Dominika Truchan z zupą grzybową, trzecie – Babcia i Wnuczka Natalia Gryko za kapustę z Grzybami.
Najładniejszym stoiskiem zdaniem jurorów było zaprezentowane przez “Głos Puszczy Rominckiej”, drugie miejsce przypadło Galwieciom, trzecie – Babci i Wnuczce.
W konkursie za najlepiej wykonany strój pierwsze miejsce zajęła przebrana za anioła Natalia Warakomska, drugie miejsce zajął diabełek Julki Jankowskiej, trzecie – Maria Julii Kalinowskiej.
Za strój Mikołaja (w kategorii osób dorosłych) nagrodę dostała Elżbieta Sztejter.
Podczas tegorocznego Jarmarku na stoisku starostwa Powiatowego promowane były dwa projekty realizowane przez powiat gołdapski. Pierwszym z nich był „On, Ty i ja na tej samej drodze – III edycja” dofinansowany z rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej”. Dzieci i dorośli mogli wziąć udział w zabawie edukacyjnej i odpowiedzieć na pytania z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zdobywając tym samym odblaski i gadżety zakupione w ramach projektu.
Drugi projekt promowany na stoisku to „Z ekologią na co dzień” dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie. Uczestnicy Jarmarku otrzymali torby ekologiczne oraz piękne kalendarze na 2016 rok.
Organizatorzy mają nadzieję, że atmosfera nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia towarzyszyć będzie wszystkim przez cały rok.
Dziękujemy za wsparcie medialne: goldap.info, goldap.org.pl, Kurierowi Gołdapskiemu i Radiu 5.
Dziękujemy również wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji Jarmarku.

[Not a valid template]

Comments are closed.