Sportowa rywalizacja OSP i MDP w Gołdapi

16 czerwca na obiektach sportowych Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gołdapi odbyły się VI Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych i VII Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

W zawodach Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych brały udział 4 drużyny. Rywalizacja odbyła się tylko w rozwinięciu bojowym. Niestety w noc poprzedzającą zawody nad miastem przeszła burza z obfitym deszczem, w wyniku którego zalane zostały tory sztafety pożarniczej. Mistrzami powiatu została Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza w Dubeninkach. Każda drużyna otrzymała indywidualne nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy i puchary.

  1. MDP Dubeninki (911,9pkt.),
  2. MDP Grabowo (894,67pkt.),
  3. MDP Górne (885,14pkt.),
  4. MDP Dunajek (882,7pkt.).

W rywalizacji OSP wzięło udział 5 zespołów z gmin Dubeninki i Gołdap. Strażacy rywalizowali w ćwiczeniu bojowym i sztafecie z przeszkodami 7×50 metrów. Zawody wygrała Ochotnicza Straż Pożarna w Górnem. Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy, trzy najlepsze dodatkowo nagrody rzeczowe i puchary.

  1. OSP Górne (130,27pkt.),
  2. OSP Grabowo (133,25pkt.),
  3. OSP Dubeninki (139,34pkt.),
  4. OSP Dunajek (147,42pkt.),
  5. OSP Żytkiejmy (200,54pkt.).

Zawody przebiegły w spokojnej rodzinnej atmosferze oraz w duchu sportowej rywalizacji. Sponsorami nagród byli: Starostwo Powiatowe w Gołdapi, gmina Gołdap, gmina Dubeninki oraz gmina Banie Mazurskie.

Organizatorami wydarzenia była Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Gołdapi oraz Zarząd Powiatowy Związku OSP RP w Gołdapi.

Opracowanie: st. kpt. Kamil Pawlukanis

Comments are closed.