SPECJALIZACJA W AGROTURYSTYCE – MODA CZY KONIECZNOŚĆ? – To tytuł konferencji, która we wrześniu odbędzie się w Olsztynie

Uczestnicy spotkania poza omówieniem dobrych praktyk specjalizacji w agroturystyce, poznają również zagadnienia związane z tzw. MOL-em czyli marginalną, ograniczoną i lokalną produkcją oraz sprzedażą produktów pochodzenia zwierzęcego w agroturystyce.

– Nie wystarczy zaoferować turystom jedynie czystego noclegu, sielskiego krajobrazu i świeżego, warmińsko-mazurskiego powietrza – mówi Dorota Zalewska-Bomba, dyrektor Departamentu Turystyki. – To była atrakcja, sama w sobie, na początku lat 90. ubiegłego wieku, kiedy w Polsce rodziła się ta branża. Obecnie zarówno właściciele obiektów jak i turyści oczekują znacznie więcej od wypoczynku na wsi. Mam nadzieję, że wspólnie, na kolejnej konferencji poświęconej agroturystyce, będziemy mogli odpowiedzieć sobie na pytania dotyczące m.in. kierunku w jakim ten sektor turystyki może się rozwijać na Warmii i Mazurach.

Konferencji towarzyszyć będą też warsztaty w całości poświęcone kwestiom podatkowo-księgowym, z którymi mają do czynienia właściciele obiektów świadczących usługi turystyczne.

Spotkanie odbędzie się 4 września o godz. 10 w Centrum Tańca Crea Dance s.c. w Olsztynie. Skierowane jest do właścicieli gospodarstw agroturystycznych, zagród edukacyjnych, przedstawicieli stowarzyszeń, samorządów, informacji turystycznych oraz osób zajmujących się doradztwem i działalnością turystyczną na obszarach wiejskich naszego województwa.

Organizatorzy proszą o potwierdzenie uczestnictwa w konferencji do 30 sierpnia 2015 roku (nr tel. 089 521 69 00, 521 69 07 lub e-mail: a.wojciechowska@warmia.mazury.pl).

Źródło informacji: http://www.warmia.mazury.pl/turystyka/5039-specjalizacja-w-agroturystyce-moda-czy-koniecznosc

Comments are closed.