Sekretarz powiatu czytała dzieciom

W ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” sekretarz powiatu Anna Makowska czytała dziś uczniom ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Gołdapi. Zgromadzone w Bibliotece Publicznej dzieci z zaciekawieniem wysłuchały specjalnie wybranej przez panią sekretarz książki Agnieszki Glapiak „Przyjaciele z Gołdapi, czyli jak jeleń, żuraw i nietoperz po Mazurach Garbatych wędrowali i księgi mądrości szukali”. Dzięki przeczytanym opowiadaniom najmłodsi poznali historię Gołdapi i „zwiedzili” jej najciekawsze zakątki. Nie zabrakło też upominków i słodkości, za co dzieci podziękowały uściskami (w końcu dziś obchodzony jest Dzień Życzliwości). W imieniu starosty Marzanny Wardziejewskiej pani sekretarz przekazała uczniom odblaski, podkreślając jak ważna jest ich widoczność na drodze. Spotkanie zakończyło się wspólnym zdjęciem i wpisem do księgi pamiątkowej Biblioteki Publicznej w Gołdapi. Dziękujemy za miłe spotkanie.