Powiat gołdapski na III miejscu w rankingu ZPP

Już po raz kolejny powiat gołdapski odniósł duży sukces w Ogólnopolskim Rankingu Gmin i Powiatów w kategorii Powiaty do 60 tys. mieszkańców. Uplasowaliśmy się w czołówce  najbardziej rozwojowych samorządów powiatowych w Polsce. Ponownie zajęliśmy zaszczytne  trzecie miejsce, otrzymując tym samym tytuł LAUREATA RANKINGU POWIATÓW.

Ogólnopolski Ranking Gmin i Powiatów jest najpopularniejszym tego typu konkursem dla samorządów. Organizatorem jest Związek Powiatów Polskich. Jury Konkursu wybiera co roku najlepsze i najbardziej rozwojowe samorządy. Konkurencja jest jedyna w swoim rodzaju, ponieważ eksperci ZPP przez cały rok aktualizują ranking na bieżąco, w trybie on-line. Oceniają jednostki samorządu terytorialnego według wielu kryteriów mieszczących się w dziesięciu grupach tematycznych: działania proinwestycyjne i prorozwojowe; rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego; rozwój społeczeństwa informacyjnego; rozwój społeczeństwa obywatelskiego; umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji; promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej; wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej; promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych; współpraca krajowa i międzynarodowa; działania promocyjne. Przyjęte kategorie  pozwalają na  obiektywną i wielopłaszczyznową ocenę jednostek samorządu terytorialnego.

Uroczyste ogłoszenie wyników oraz wręczanie dyplomów i nagród odbędzie się w maju w Kołobrzegu, podczas Zgromadzenia Ogólnego Związku Powiatów Polskich.