Ostatni dzień składania zgłoszeń do konkursu „Startup na 5-tkę”

Dziś mija termin składania zgłoszeń do konkursu „Startup na 5-tkę”, przeznaczonego dla uczniów szkół średnich z Polski Wschodniej, którzy brali udział w akcji edukacyjnej Ministerstwa Rozwoju pn. „Lekcja o Funduszach Europejskich. Przedsiębiorczość”. Formularze można wysyłać na adres mailowy lekcja@exacto.pl.

Ze względu na sygnały od nauczycieli, którzy prosili o dłuższy czas na przygotowanie wniosków, termin zgłoszeń do konkursu został przedłużony do 5 czerwca. Na ten moment najwięcej formularzy pochodzi z województwa podlaskiego.

Jak wygląda konkurs?

Konkurs „Startup na 5-tkę” nawiązuje do ścieżki, którą przechodzą beneficjenci działania „Platformy startowe” POPW i składa się z dwóch etapów. W pierwszym, 3-osobowe grupy uczniów opracują dwustronicowy „wniosek o dofinansowanie”, w którym przedstawią swój pomysł na biznes. 20 najciekawszych wniosków oceni grono ekspertów z platformy startowej Connect w Lublinie.

Do drugiego etapu konkursu zostanie zaproszonych 5 najlepszych zespołów. Podczas finału, który odbędzie 20 czerwca na terenie Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego, zespoły zaprezentują pomysły przed gronem profesjonalistów współpracujących na co dzień ze start-up’ami wspieranymi przez POPW. Finaliści będą mogli także zwiedzić siedzibę platformy Connect, a nawet spotkać prawdziwych startupowców.

Jak przesłać zgłoszenie?

Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy oraz zgody rodziców/opiekunów na udział uczniów w konkursie (pliki można znaleźć pod adresem https://www.polskawschodnia.gov.pl/lekcja) i przesłać na adres lekcja@exacto.pl.

Termin na przesłanie zgłoszeń: 5 czerwca 2017 r.

Organizatorzy

Ministerstwo Rozwoju

Exacto Sp. z o.o. 

Projekt realizowany jest z funduszy Programu Polska Wschodnia 2014-2020.

Comments are closed.