Najlepsza drużyna z Parku

Z niełatwym testem przyszło się zmierzyć uczestnikom etapu parkowego XXI edycji ogólnopolskiego konkursu ,,Poznajemy parki krajobrazowe Polski” przebiegającego w tym roku pod hasłem „O wodzie w przyrodzie”.  

Rozgrywki miały miejsce 14 stycznia 2022 roku w siedzibie Parku Krajobrazowego Puszczy Rominckiej w Żytkiejmach, a ich celem było wybranie drużyny, która zostanie zakwalifikowana do etapu wojewódzkiego konkursu. W konkursie wzięło udział 7 trzyosobowych drużyn z klas VI-VIII ze szkół podstawowych z terenu gminy Dubeninki i Gołdap, wyłonionych w wyniku wcześniejszych eliminacji. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu z zakresu znajomości tematu przewodniego tegorocznej edycji oraz ze znajomości walorów przyrodniczych i kulturowych naszego Parku.

Pierwsze miejsce zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Żytkiejmach pod opieką p. Anny Krygier, w składzie: Zuzanna Kempisty, Szymon Lisiewski i Konstanty Mazur. Drużyna ta awansowała do etapu wojewódzkiego konkursu jako reprezentant naszego Parku. Drugie miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Gołdapi pod opieką p. Danuty Boguskiej, w składzie: Emilia Jabłońska, Anna Wądołowska, Izabela Zajkowska. Na trzecim miejscu znalazła się drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Gołdapi pod opieką p. Małgorzaty Wojciechowskiej-Gutowskiej, w składzie: Hanna Galińska, Zofia Stepanik, Katarzyna Wasilewska.

Indywidulanie najlepszy wynik uzyskał Konstanty Mazur z SP Żytkiejmy (19 pkt.). Drugie miejsce zdobyła Magdalena Lipińska z SP Galwiecie (16 pkt.). Trzecie miejsca ex aequo zajęli: Hanna Galińska z SP nr 2 w Gołdapi, Emilia Jabłońska z SP nr 1 w Gołdapi, Szymon Lisiewski z SP w Żytkiejmach i Adrianna Wierzbicka z SP nr 5 w Gołdapi (po 15 pkt).

Laureaci oraz pozostali uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Gołdapi oraz Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej.

Wojewódzki finał konkursu odbędzie się w kwietniu 2022 roku, gdzie o awans do etapu ogólnokrajowego powalczą drużyny z sześciu parków krajobrazowych Warmii i Mazur. W tym roku organizatorem i gospodarzem finału wojewódzkiego będzie Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej.

(pkpr)

Dzieci siedzą w sali przy stolikach i rozwiązują test.
Dzieci siedzą w sali przy stolikach i rozwiązują test.
Dzieci siedzą w sali przy stolikach i rozwiązują test.

Comments are closed.