Kreatywny konkurs „Upcykling – drugie życie rzeczy”

Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej serdecznie zaprasza dzieci z klas I-III szkół podstawowych powiatu gołdapskiego do udziału w II edycji kreatywnego konkursu „Upcykling – drugie życie rzeczy”.

Zadaniem uczestników jest wykonanie przedmiotu będącego przykładem upcyklingu. Upcykling to ponowne wykorzystanie niepotrzebnych rzeczy do stworzenia czegoś nowego i przydatnego np. wykonanie przybornika na biurko z tekturowych rolek, karmnika dla ptaków z plastikowej butelki, gry planszowej z kartonu i nakrętek, torby na warzywa ze starej firanki. Wykażcie się kreatywnością i ekologicznym myśleniem! Nie kupujcie ozdób, gotowych dodatków, nowych materiałów, lecz skorzystajcie z tego, co znajdziecie w domu np. zamiast ruchomych oczek wykorzystajcie niepotrzebne już guziki.

Wykonane przedmioty uczestnicy zatrzymują dla siebie, a Organizatorowi przesyłają zdjęcia, które zaprezentują wygląd, technikę wykonania, wykorzystane materiały i walory użytkowe wykonanego przedmiotu. Kartę zgłoszenia oraz zdjęcia przedmiotu (max. 5 szt., rozm. do 5 MB, format jpg lub png, w nazwie pliku – imię i nazwisko uczestnika) należy przysyłać na adres e-mail: konkursypkpr@gmail.com w terminie do 16.02.2024 roku.

Laureaci konkursu otrzymają nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Gołdapi i Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej.

Więcej informacji o konkursie znajduje się na stronie Parku:

/pkpr/