Konkurs plastyczny „Krajobraz kulturowy wokół mnie. Widzę i doceniam”

20 października obchodzony jest Dzień Krajobrazu ustanowiony na pamiątkę podpisania Europejskiej Konwencji Krajobrazowej. Hasło tegorocznej edycji brzmi „Doceń lokalność” i ma na celu promowanie wartości lokalnych krajobrazów, a jednocześnie ich odrębności regionalnej.

Z tej okazji Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej organizuje konkurs plastyczny „Krajobraz kulturowy wokół mnie. Widzę i doceniam”. Wystarczy rozejrzeć się wokół siebie, by odkryć domy, dwory, kościoły, zabytki techniki, aleje drzew, czy zdobienia domów, które świadczą o specyfice i historii naszego regionu. I choć dla wielu mieszkańców są całkiem zwyczajne, dla osób z zewnątrz bywają perełkami wartymi uznania.

Prace plastyczne przedstawiające charakterystyczny krajobraz kulturowy powiatu gołdapskiego można przesyłać do 20 października 2023 r. do siedziby Parku w Żytkiejmach.

Konkurs adresowany jest do uczniów klas IV-VI szkół podstawowych. Najciekawsze prace zostaną nagrodzone i zaprezentowane na wystawie w siedzibie Parku.

Sponsorem nagród w konkursie jest Starostwo Powiatowe w Gołdapi oraz PKPR.

Serdecznie zapraszamy do udziału!

Regulamin konkursu i formularz zgłoszenia dostępne są na stornie Parku pod linkiem: https://pkpr.warmia.mazury.pl/konkurs-plastyczny-krajobraz-kulturowy-wokol-mnie-widze-i-doceniam/

Adres:

Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej, ul. Szkolna 1, 19-504 Żytkiejmy,