Konkurs „Młody Strażnik Parku 2023.Nietoperze”

Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej serdecznie zaprasza uczniów klas IV-VI szkół podstawowych z terenu powiatu gołdapskiego do udziału w XVII edycji konkursu wiedzy „Młody Strażnik Parku”, którego tematem przewodnim będą „Nietoperze”.

Szkoła może zgłosić maksymalnie od 1 do 3 swoich reprezentantów, którzy indywidualnie będą rywalizować o tytuł i odznakę „Młodego Strażnika Parku 2023”. Na konkursie, oprócz podstawowej znajomości walorów przyrodniczych Parku Krajobrazowego Puszczy Rominckiej, będzie sprawdzana wiedza o niezwykłych i wartych bliższego poznania ssakach, jakimi są nietoperze.

Na zgłoszenia czekamy do 27 października 2023 r.

Konkurs odbędzie się we wtorek 12 grudnia 2023 r. w godz. 9.30-12.00 w siedzibie PKPR w Żytkiejmach.

Nagrody w konkursie są ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Gołdapi oraz Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej.

Regulamin, formularz zgłoszenia oraz broszura o nietoperzach są do pobrania na stronie internetowej PKPR pod linkiem:

fot. Maurycy Ignaczak