Komunikat Zarządu Dróg Powiatowych

Zarząd Dróg Powiatowych w Gołdapi jest gotowy do sezonu zimowego 2023/2024. Drogi powiatowe będą odśnieżane głównie własnym sprzętem, który będzie obsługiwany przez pracowników Zarządu Dróg Powiatowych. Do dyspozycji posiadamy trzy samochody ciężarowe, trzy ciągniki, koparko-ładowarkę oraz równiarkę drogową.
 
Na chwilę obecną dysponujemy 150 tonami mieszanki piaskowo-solnej z ubiegłego sezonu oraz 1132 tony mieszanki przygotowanej w październiku br. Ponadto posiadamy na placu ZDP sól drogową workowaną w ilości 4,5 tony oraz 430 ton piasku płukanego.
 
Dyżury zimowego utrzymania rozpoczną się od 1 grudnia 2023 r. od godz. 4:00 (komunikat w sprawie zimowego utrzymania dróg i ulic powiatowych zostanie opublikowany w najbliższym czasie). Należy również podkreślić, że jesteśmy gotowi do wyjazdu sprzętem do zimowego utrzymania przed planowanym rozpoczęciem dyżurów, w przypadku wystąpienia niekorzystnych warunków drogowych.
 
Przypominamy, że Powiat Gołdapski otrzymał dofinansowanie w wysokości 2 mln złotych z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych na zakup sprzętu niezbędnego do modernizacji infrastruktury drogowej. W ramach pozyskanych środków zostanie zakupiona koparko-ładowarka oraz samochód ciężarowy wraz z remonterem drogowym.

Comments are closed.