Gołdapscy strażacy Mistrzami Województwa w Sporcie Pożarniczym!

W dniach 30-31 maja 2019 roku odbyły się XX Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Sporcie Pożarniczym. W tym roku  rywalizacja odbywała się w Nowym Mieście Lubawskim. W Mistrzostwach udział wzięło 19 drużyn i 180 zawodników w konkurencjach indywidualnych.

30 maja odbyła się rywalizacja w dwuboju pożarniczym na który skalda się: wspinanie przy użyciu drabiny hakowej na trzecie piętro wspinalni oraz pożarniczy tor przeszkód z przeszkodami – 100 m.  Pierwsze miejsce zajęła drużyna KP PSP w Nowym Mieście Lubawskim, na drugim miejscu uplasowała się gołdapska komenda. Na uwagę zasługuje fakt, że indywidualnie w konkurencji pożarniczy tor przeszkód niesamowity wynik osiągnął st. str. Mateusz Dyniszuk zajmując II miejsce, a ustępując jedynie o 1 sekundę aktualnemu Mistrzowi Polski w tej konkurencji.  W czołówce dwuboju pożarniczego znaleźli się również pozostali funkcjonariusze z KP PSP w Gołdapi: , Mateusz Dyniszuk (5), Piotr Słapiński (7) i Daniel Żamojtuk (10), Józef Wilczewski (15).

Dzień później strażacy rywalizowali w konkurencji  pożarnicze ćwiczenie bojowe. Zwycięzcą została drużyna z Iławy, która z czasem 28,380s ustanowiła nowy rekord województwa. Gołdapianie zajęli drugie miejsce z czasem 28,474s. Dzięki zajęciu dopiero 4 miejsca przez drużynę z Nowego Miasta Lubawskiego, to strażacy z gołdapskiej komendy mogli cieszyć się z upragnionego I miejsca w klasyfikacji generalnej zawodów.

Wynik, który osiągnęli funkcjonariusze KP PSP w Gołdapi przejdzie do historii naszej komendy, bowiem jest to pierwsze mistrzostwo województwa zdobyte przez gołdapian. Skład zwycięskiej reprezentacji: