„Europe in My Region”

Komisja Europejska rozpoczęła pierwszą kampanię „Europe in My Region”, która ma na celu zachęcanie obywateli do poznawania projektów finansowanych ze środków UE na terenie całej Europy.

Kampania „Europe in My Region” jest organizowana przez Dyrekcję Generalną ds. Polityki Regionalnej we współpracy z przedstawicielami i instytucjami zarządzającymi Komisji Europejskiej. Będzie prowadzona od 29 kwietnia do 11 czerwca w 23 krajach UE. W ramach kampanii zostanie zorganizowanych ponad 1200 wydarzeń, w których wezmą udział tysiące obywateli.

Kampania będzie obejmowała cztery różne inicjatywy: Dni Otwarte Projektów Unijnych, poszukiwanie skarbów, konkurs fotograficzny i kampanię blogową, mające na celu zachęcenie obywateli do odwiedzania miejsc, w których realizowane są projekty, a także dzielenia się zdjęciami i doświadczeniami za pośrednictwem mediów społecznościowych.

W maju beneficjenci funduszy unijnych będą prezentowali obywatelom swoje projekty podczas Dni Otwartych Projektów Unijnych. Na interaktywnej mapie wydarzeń będzie można zlokalizować projekty prezentowane podczas tej inicjatywy. Uczestnicy kampanii będą mogli również wziąć udział w poszukiwaniu skarbów prowadzonym w 18 krajach, łącznie w 45 regionach: poszukiwacze skarbów będą musieli odnaleźć ukryte wskazówki związane ze współfinansowanymi projektami i rozwiązać internetowy test.

Dodatkowo na Facebooku przeprowadzona zostanie 5. edycja konkursu fotograficznego (2 maja – 28 sierpnia) w celu upamiętnienia projektów, które mają duże znaczenie dla społeczności lokalnych. Aby wziąć udział w konkursie, należy wykonać zdjęcie przedstawiające projekt dofinansowany ze środków unijnych, na którym widoczna jest tablica lub billboard z informacjami dotyczącymi dofinansowania i flaga UE. Trzech zwycięzców konkursu będzie miało szansę wygrać kurs fotograficzny prowadzony przez profesjonalnego fotografa oraz wycieczkę do Brukseli.

Ponadto najbardziej utalentowany bloger piszący o lokalnych projektach zostanie zaproszony do Brukseli, aby uczestniczyć w programie medialnym Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast (European Week of Regions & Cities, 10–13 października 2016 r.).

Więcej informacji: ec.europa.eu.

 

Z wyrazami szacunku

 

Małgorzata Wasilenko

Director

Regional Office of the Warmińsko-Mazurskie Voivodeship in Brussels

 

East Poland House

Avenue de Tervueren 48

1040 Brussels, Belgium
tel. 0032 2 738 02 26

VOIP 0048 89 521 91 66
fax  0032 2 735 33 20

Comments are closed.