Druga edycja zawodów „Aktywni na pumptracku” za nami

W sobotnie, upalne popołudnie 25 czerwca 2022 odbyły się drugie zawody na gołdapskim pumptraku. Zawodnicy i kibice przybyli bardzo licznie. Zawodom towarzyszyła zdrowa rywalizacja i dobra zabawa.
Zawody otworzyli: Tomasz Luto – burmistrz Gołdapi, Jarosław Walc – pomysłodawca zawodów i inicjator budowy pumptraka i Zbigniew Mieruński – prezes Stowarzyszenia Gołdapski Fundusz Lokalny, które zorganizowało zawody i pozyskało środki finansowe.
Przypomnijmy, że gołdapski pumptrack powstał w 2020 roku w ramach Budżetu Obywatelskiego, to mieszkańcy Gminy Gołdap w głosowaniu zdecydowali o wybudowaniu pumptraka. Obecnie cieszy się on ogromnym zainteresowaniem młodszych i starszych mieszkańców Gołdapi. Dziś najmłodszy uczestnik zawodów urodził się w 2016 roku, a chętni do udziału w zawodach byli jeszcze młodsi.
Zawody rozegrano w pięciu kategoriach wiekowych: grupa dziecięca na hulajnogach – osoby urodzone w latach 2012 – 2016 (6 – 10 lat), grupa dziecięca na rowerach – osoby urodzone w latach 2012 – 2016 (6 – 10 lat), grupa młodzieżowa na hulajnogach – osoby urodzone w 2011 roku i starsi (11 lat i starsi), grupa młodzieżowa na rowerach – osoby urodzone w latach 2007 – 2011 (11 -15 lat), – grupa rowerowa open – osoby urodzone w 2006 r. i starsi (16 lat i starsi). Nagrody wręczali: Tomasz Luto burmistrz Gołdapi, Wioletta Anuszkiewicz przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury, Kultury Fizycznej, Turystyki, Wioletta Tomaszewska – Walc radna Rady Powiatu w Gołdapi, Zbigniew Mieruński prezes GFL i Jarosław Walc pomysłodawca zawodów i inicjator budowy pumptraka.
 
Wyniki poniżej.
 
Grupa dziecięca na hulajnogach – osoby urodzone w latach 2012 – 2016 (6 – 10 lat):
miejsce I – Zuzia Morek;
miejsce II – Bartosz Kondraciuk;
miejsce II – Piotr Kulikowski.
 
Grupa dziecięca na rowerach – osoby urodzone w latach 2012 – 2016 (6 – 10 lat):
miejsce I – Dominik Łaban;
miejsce II – Igor Oleszczuk;
miejsce II – Igor Karszyński.
 
Grupa młodzieżowa na hulajnogach – osoby urodzone w 2011 roku i starsi (11 lat i starsi):
miejsce I – Oliwier Kozłowski;
miejsce II – Adam Wojciechowski;
miejsce III – Wojciech Wojciechowski.
 
Grupa młodzieżowa na rowerach – osoby urodzone w latach 2007 – 2011 (11 -15 lat):
miejsce I – Marcin Skiba;
miejsce II – Jakub Augustynowicz;
miejsce III – Olaf Żyliński.
 
Grupa rowerowa open – osoby urodzone w 2006 r. i starsi (16 lat i starsi):
miejsce I – Tymoteusz Walc;
miejsce II – Jakub Hanc;
miejsce III – Adam Włoch.
 
W ramach zawodów zawodnicy otrzymali: hulajnogi wyczynowe, hulajnogi elektryczne, głośniki mobilne i słuchawki bluetooth. Wszyscy uczestnicy zwodów otrzymali wodę, napoje oraz słodkie batony. Dodatkowo była nagroda dla najmłodszego uczestnika oraz nagroda specjalna – niespodzianka – rower rozlosowany wśród wszystkich zawodników – Rower BMX ufundowany został przez Serwis Rowerowy Gołdap Centrum Tomasza Wesołowskiego.
Ogromne brawa dla wszystkich uczestników zawodów. Dziękujemy, że byliście. Gratulujemy zwycięzcom!
Szczególne podziękowania kierujemy do: Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gołdapi za pomoc w organizacji zawodów, wolontariuszom zaangażowanym w przeprowadzenie zawodów oraz Urzędowi Gminy Gołdap i Starostwu Powiatowemu w Gołdapi.
Zawody odbyły się w ramach projektu „Aktywnie na pumptraku” sfinansowanego ze środków Gminy Gołdap, Powiatu Gołdapskiego i Stowarzyszenia Gołdapski Fundusz Lokalny. Wydarzenie patronatem honorowym objęła Marzanna Wardziejewska Starosta Gołdapski.
Organizatorzy wydarzenia Stowarzyszenie Gołdapski Fundusz Lokalny i Grupa obywatelska Gołdap – dobro wspólne.
 
Dziękujemy za współpracę i wspólne działanie.
 
Organizatorzy
 
 

Comments are closed.