1 sierpnia zawyją syreny alarmowe

Powstanie Warszawskie wybuchło 1 sierpnia 1944 roku. W 2018 roku obchodzimy 74. rocznicę wybuchu zrywu powstańczego w okupowanej przez Niemców stolicy. Jak co roku dla upamiętnienia pamięci poległych powstańców i cywilów w całej Polsce 1 sierpnia br. o godz. 17.00, tzw. „ Godzinie W” zawyją syreny. Wypełniając dyspozycję Zarządzenia Nr 26 Wojewody Warmińsko-Mazurskiego z dnia 11 lutego 2013 r. w sprawie przeprowadzania treningów Wojewódzkiego Systemu Wykrywania Skażeń i Alarmowania uruchomienie syren w tym dniu będzie jednoczesnym sprawdzeniem sprawności systemu alarmowania na terenie województwa warmińsko- mazurskiego. 

W ramach treningu emitowany będzie dźwięk ciągły trwający jedną minutę. Jest to sygnał ćwiczebny, dlatego prosimy o zachowanie spokoju oraz niepodejmowanie jakichkolwiek działań, nawet tych które zostały przypisane niniejszemu sygnałowi alarmowemu. Zakończenie emisji sygnału jest równoznaczne z jego odwołaniem.

Wolność odzyskana- naszą wolnością. Pamiętamy.

Powstanie Warszawskie

Nie pozwólmy zapomnieć !!Aż łezka się w oku kręci. Jak małe gesty dużo znaczą !!KAŻDY UDOSTĘPNIA !Cześć i Chwała Bohaterom !

Gepostet von Polska jest piękna , Poland is beautiful am Freitag, 27. Juli 2018

Comments are closed.