Żółta cytryna wróciła na ulice Gołdapi

W dniu wczorajszym, na ulicach Gołdapi przeprowadzona została akcja pn. „Żółta cytryna o bezpieczeństwie przypomina” z udziałem uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Gołdapi. Akcja jest kontynuacją II edycji projektu DOM, czyli DZIELNICOWY ODDANY MIESZKAŃCOM.

Dzieci podzielone na grupy pod opieką policjantów uczyły dorosłych prawidłowego zachowania na przejściu dla pieszych. Osoby, które przechodziły przez jezdnię w miejscach niedozwolonych nie otrzymywały mandatu, ale musiały zjeść cytrynę. Nagrodą dla tych, którzy zasad przestrzegali były elementy odblaskowe.

Starosta gołdapski Andrzej Ciołek, wicestarosta Grażyna Senda oraz zastępca komendanta powiatowego policji w Gołdapi mł. insp. Sylwester Symonowicz, w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego podziękowali dzieciom za zaangażowanie i pomoc. Podkreślili, jak ważne dla naszego bezpieczeństwa jest prawidłowe zachowanie na drodze. Kreowanie poprawnych zachowań wśród najmłodszych będzie z pewnością owocowało w przyszłości.

Akcja „Żółta cytryna o bezpieczeństwie przypomina” zorganizowana została w ramach projektu „DOM, czyli DZIELNICOWY ODDANY MIESZKAŃCOM – II edycja” w ramach rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017.

Comments are closed.