Żółta cytryna o bezpieczeństwie na ulicy przypomina

W ubiegłym tygodniu, na ulicach Gołdapi przeprowadzona została akcja pn. „Żółta cytryna o bezpieczeństwie przypomina” z udziałem uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 2 w Gołdapi. Dzieci podzielone na grupy pod opieką policjantów uczyły dorosłych prawidłowego zachowania na przejściu dla pieszych. Osoby, które przechodziły przez jezdnię w miejscach niedozwolonych nie otrzymywały mandatu, ale musiały zjeść cytrynę. Nagrodą dla tych, którzy zasad przestrzegali były elementy odblaskowe.

Starosta gołdapski Andrzej Ciołek podsumowując akcje, podziękował dzieciom za zaangażowanie i pomoc w „ujęciu” osób, które dopuściły się wykroczeń oraz pogratulował dużej odwagi. Podkreślił, jak ważne dla naszego bezpieczeństwa jest prawidłowe zachowanie na drodze. Kreowanie poprawnych zachowań wśród najmłodszych, będzie owocowało w przyszłości.

Akcja „Żółta cytryna o bezpieczeństwie przypomina” zorganizowana została w ramach projektu „DOM, czyli DZIELNICOWY ODDANY MIESZKAŃCOM” w ramach rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017.

[Not a valid template]

Comments are closed.