Złote medale dla siatkarzy ZSZ Gołdap

We wtorek, 12 października w Kompleksie Sportowo-Rekreacyjnym w Gołdapi odbył się Turniej Wojewódzki Licealiady Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego „Moje Boisko Orlik 2012” w Piłce Siatkowej chłopców.

Impreza odbywała się pod honorowym patronatem starosty gołdapskiego. Turniej otworzył przewodniczący GSZS – Marian Mioduszewski i starosta gołdapski – Marzanna Wardziejewska. Do rywalizacji przystąpiły cztery drużyny z województwa, a najlepszą okazał się Zespół Szkół Zawodowych z Gołdap w składzie: Kamil Jabłoński, Piotr Jabłoński, Piotr Górski, Dominik Wawrukiewicz, Oskar Kozłowski, Mieszko Makarski, Olaf Rykaczewski, Piotr Kozic, Kacper Jabłoński.

Siatkarze GSZS pokonali: 2:0 – Zespół Szkół nr 1 w Działdowie oraz 2:1 – Zespół Szkół Sportowych w Ełku. Gołdapianie przegrali 1:2 z Zespołem Szkół Leśnych w Rucianem-Nidzie, ale lepszym ratio okazali się zwycięzcami turnieju (zespół z ZSL Ruciane-Nida też miał na koncie jedną porażkę).

Drugie miejsce zajęli leśnicy z Rucianego-Nidy, a trzecie siatkarze ZSS Ełk. Wszystkie zespoły otrzymały puchary, medale i pamiątkowe dyplomy. Super statuetka dla najlepszego zawodnika turnieju powędrowała do Piotrka Jabłońskiego (ZSZ Gołdap).

Na wszystkich czekał gorący obiad ufundowany przez Starostwo Powiatowe. W organizację włączyli się: Warmińsko-Mazurski Szkolny Związek Sportowy, Starostwo Powiatowe w Gołdapi, Zespół Szkół Zawodowych w Gołdapi, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gołdapi i oczywiście Gołdapski Szkolny Związek Sportowy, który jest współfinansowany przez Gminę Gołdap.

Zdjęcie jednej z drużyn uczestniczących w finale.
Zdjęcie grupowe drużyn uczestniczących w finale.